Yanlızca PDF içerikler görüntülenebilmektedir.
İndirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Enfüs Lügatı.. Güncellendi. (2020) Tüm cihazlara uyumlu e-kitap formatı (epub)

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2020 Görüntülenme Sayısı: 5693 Kategori: Faydalı Dökümanlar, Enfüs Lügatı

Enfüs Lügatı güncellendi..(v1.3.1) 2020
 

 
Birçok kelime ve izah eklemesi yapıldı... Kapak sayfası değiştirildi. Kaynaklar kısmı düzenlenerek sona eklendi... Güncel halini yukarıdaki indir kısmına tıklayarak indirebilirsiniz.

 

 (Android-İOS-Windows tüm cihazlara uyumlu e-kitap epub formatında)

- Android cihazlar için;

https://play.google.com/store/search?q=epub+reader&c=apps&rating=0 linkinden istenilen ücretsiz bir "epub reader" programı indirildiğinde, bu kitabı o programda açabilirsiniz..

- İOS cihazlar (iphone, ipad, mac) için;

https://itunes.apple.com/tr/app/ibooks/id364709193?l=tr&mt=8 linkinden ücretsiz "iBooks" programı indirildiğinde, bu kitabı o programda açabilirsiniz..

- Windows cihazlar için;

https://www.microsoft.com/tr-tr/search/result.aspx?q=epub+reader&form=apps linkinden istenilen ücretsiz bir "epub reader" programı indirildiğinde, bu kitabı o programda açabilirsiniz..

ENFÜS LÜGATI
 
Bu lügatın ilk hali altı kişilik bir çalışma ekibiyle yaklaşık bir yıllık bir çalışma sonucu 2016 yılında tamamlanmış ve halende ilavelerle içerikler zenginleştirilmektedir. Böyle bir çalışmadaki amacımız mevcut kullanılan lügatlara benzer yeni bir lügat oluşturmak değildir. Bunun yerine daha dar, az sayıda kelimeyi içeren ama daha tafsilatlı, enfüsî manaların verildiği, mevcut lügatlarda verilen manaların yeterli olmayanlarının izah edildiği, birbirine benzer anlamda olan ama farkını bilemediğimiz kelimelerin açıklandığı bir lügat yapmak amaç edilmiştir.

Öncelikle bu kelimelerin -Risale-i Nur’un Risale-i Nurla izahı noktasından- tanımını içeren yerler külliyattan mehazleriyle toplanmıştır. Daha sonra nurdersi.com sitesindeki çalışmalar ve derslerden ve diğer istifadelerden de yararlanılmış mehazlendirilerek lügat çalışması yapılmıştır ve halende yeni eklemelerle lügat çalışması devam etmektedir.

 

Burada yer alan kelimelerin manaları budur, bunun dışındaki izahlar yanlıştır demek elbette hiçbir şekilde mümkün değildir. Sadece biz bunu böyle anladık diyerek istifadeye sunmak, araştırmalara basamak yapmak amaç edinilmiştir. Yanlış ve hatalı görülen ifadeler elbette olabilir aşağıdaki mail adresine bildirildiğinde mutlaka değerlendirilecektir. 

İrtibat: [email protected]

 2020, Dar-ül Envar Vakfı


Yorumlar
Nurdersi.com 4/2/2016 9:46:25 AM selamunaleykum Müslüman kardeşlm..! Tamamen veya kısmen yapılacak alıntı.. Kitaplara,dergilere veya lügatlara yapılacak her çeşit yayınlama veya kopyalamada.. Nurdersi.com sitesinden alınmıştır deyip kaynak göstermeleri şartiyle hakkımızı helal ederiz. Kaynak göstermeyip yapılacak alıntı veya kopyalamaya hakkımızı helal etmiyoruz. Kendi malı imiş gibi neşredenlere hakkımızı haşirde sorarız. .... .... Not:Niçin böyle birşeye ihtiyaç duydun hasan..? Sonra şahsen ben veya Nurdersi.com sitesi başkasından naklediyor makamına getiriyorlar.. Piyasada psikolojik çoğu kitaplarda ve kişisel gelişim dergilerinde bulunan cumlelerimizi kaynak göstermeden neşretmişler,biz oradan alıntı yapmış,taklitçi makamına düşürdüler. Öysa görüleceği gibi bu muhteşem emek HAKİKATEN şahs-i manevi teşkil eden kardeşlerimin emeğiyle vücuda geldi ve geliştirmeye devam ettiriyorlar.Aynı hızla kapasitesi geliştiriliyor.. .... .... HER HAKKI MAHFUZDUR. kardeşiniz hasan AKAR Cevapla
YASİN 3/30/2016 2:23:19 PM DAR'UL ENVAR VAKFINDA NUR DERSİ SİTESİNDE EMEĞİ GEÇEN HERBİR ABİ VE KARDEŞLERİMİ TEBRİK EDER. ÇALIŞMALARININ DEVAMINI YÜCE RABBİMDEN NİYAZ EDERİM. SİZLERE BAKTIKÇA RİSALE-İ NUR'UN ŞAHSI MANEVİSİ NAMINA İFTİHAR EDİYOR RABBİMİN SİZE İHSAN ETTİĞİ KEŞFİYATINIZA HAYRAN VE HAYRET İLE HAMD EDİP ŞÜKR EDİYORUM. SELAM VE DUA İLE... Cevapla
Yorum Yap