Psikoloji - 362 (Bu Tür Şeyleri Yaymayın, Gizleyin, Yoksa Senin de Başına Gelebilir)

Yayınlanma Tarihi: 17.04.2017 İzlenme Sayısı: 2555 Kategori: Psikoloji Dersleri
Selamun aleyküm sevgili canım kardeşlerim..!
Bana da  gelen maili ve adresini de gönderiyorum..Sırf Allah cc rizası için..Benim Müslümanım zarar görmesin.Hata ve kusurlar nerede varsa acilen düzeltilmesi..İçlerinde mutlaka doğrular vardır.Doğruyu yanlışlardan ayırmak içindir.Yoksa bazıların yaptığı gibi külli yanlış veya külli doğru dedikleri gibi değil.Hataları hemen işin başındayken düzeltilmeli.Ve doğrularla müslümanlara hizmet edilsin..Nereden ve kimden olursa olsun doğruya taraftar olmak lazım..Yoksa aynı hatayı sen de işlemedikçe ölmeyeceksin uyarısı şuurunda olmakla..
Şimdi içeriğinden de anlaşılacağı gibi gönderen hanım sırf bana değil genel göndermiş.Ben de buraya ekledim.Genellediği ve umumi ( Müslümanların çok ciddi hukukları olduğu için) hukuk olduğu için buraya koydum.
Bu hanımın da yayınlanmış tedavi seasından çekilen videosu youtube de yayınlaniyor..Ben bizzatihi telefonla malum bahsedilen zatı aradım ve ona;namahremlerin halleri ve sesleri yayınlama haramdır dedim..Kale alınmadım.Öysa bu benim fikrim değil,islam hukukunda haramdır dedim..En cahil avam olsa da bilir ki namahremlerin (yabancı kadınların) sesleri haramdır..Buna zaruret giremez.Yukardaki sohbette de zaruret islama göre tarif ediliyor.Bizim kafamıza göre zarureti tarif edemeyiz,İslam alimleri zarureti tarif etmişler..
Acilen yayınlanmış hanımların seans videoları kaldırılmalı..
Bu tür videolar insanlara şu zararı da olabilir:
Acaba bende de mi var..vesvesesi  ve vehimleri gelebilir..Kafasında kurgulamaya başlar..Dinimiz diyor ki:menfileri,çirkinlikleri,haramları yaymayın..

''Bâtıl şeyleri güzel tasvir etmek, her demde
Safi olan zihinleri cerhdir, hem idlâli''...Sözler ( 706 )
 
İnşaAllah hatalar düzeltilip doğru tarafları ve meşru yönleriyle müslümanlara hizmete devam edilir..
İslamın meşru gördüğü her hizmeti alkışliyoruz..
   Abdülkadir Sadıkoğlu..
---------------
----------------
-----------------
Birsen Ayik <[email protected]>
22 Nis (4 gün önce)
 
Alıcı: bana 
Selâmun Aleyküm canlarım. Ben sizlerle yaşadığım birşeyi paylaşmak istiyorum inşâallah.
Biliyorsun ben yaşadığım sıkıntılardan dolayı Ankara'da Erol Tangut'a gittim. Ve Rabbim bana Tövbeleri nasip ettirdi. Ne yazık ki, bunu çok üzülerek söylüyorum, bazı orda uygulanan mevzuların doğru olmadığını Rabbim şimdi nasip etti. 
Bunlar nedir? Bu ara bunları yazarken Erol Tangut dahil Allahu a'lem bu yaptığı yanlışların bilincinde değil, maalesef onuda şeytanlar kandırmış. Lütfen KINAMAYIN, beşeriz herkes hata yapar, ben biliyordum zaten, söylemiştim diyerek Yirminci Lemanın 1. Nokta'nın 6. Sebeb (S. 158) düsturuna muhalif olur.
Bu insan gerçekten herşeyi Kurân ve Sünnet ışığında, Risale-i Nur'la istifade ederek yapmaya çalışmış, bunda şüphe yok. Zaten benim bu kadar inanmamın sebebi buydu. Ama maalesef bazı hakikatları gözönüne koymadığı için bu tuzağa düştü. Bunlar nedir? 
- Günahlarınıza şahit tutmayın, Tövbe Allah ve Kullun arasındadır, dolayısıyla bunu yayınlayıp, bir sürü insanlar bu günahlara şahit oluşu doğru değildir. Tabiki burda bu insanın gayesi ibretlik olsun, insanlar hatalarını anlayıp Tövbeye yönelsin diye, çünkü gerçektende Müslümanlara Tövbeler unutturulmuş.
- Bir de belirli günahlar işleyip maddi kefaret ödenmesi gereken meselelerde, bunlar hakiki manada islam hukukuna göre uygulanmıyordu. Burada şeytanın çok büyük bir tuzağı oluştu ve sıkıntı yaşayan insanlar çaresizlikten sarıldı.
Nitekim yaşamam lazım gerekiyordu, ki Rabb'ime devamlı Duâ ederek beni bu sıkıntıdan kurtardı inşâallah.
Size diyeceğim şudur, sıkıntı yaşıyorsanız, çok ama çok Allah'a Duâ edin ve İnan'ın Rabbim sizlerede gösterecek inşâallah. Erol Tangut'a gitmeyin, bu insanın islahı için çok Duâ edin, ama lütfen Allah rızası için bu Adam sahtekar diyerek, ben zaten demiştim, biliyordum diyerek kimsenin Günahını üstümüze yüklemeyelim inşâallah. İnsanın kalbinde geçeni bir Rabbim bilir, dolayısıyla ben kimseyi karalıyamam. Bu dünyada hiç birşey boşa değil, Rabbim hepimize doğruları göstermeyi nasip ettirsin inşâallah, Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşâallah.
Bu esnada sizlerden birilerini üzdüysem, kırdıysam, hakkınıza girdiysem beni af edin ve hakkınızı bana lütfen Allah rızası için helâl edin. İnşâallah benim yüzümden kimse bu konuda bir zarar görmedi, gördüyse bana bildirsin. Sizi Allah için seviyorum, Rabbim hepimize hakiki manada Hidayetini nasip ettirsin inşâallahür-Rahman.
Yorum Yap